Za degeneraci mužů může žena!?

11. dubna 2017 v 23:44 | Lilith
Přečetla jsem si článek: http://ona.idnes.cz/jirina-prekopova-zeny-se-meni-v-chlapy-deti-jsou-chudaci-muzi-degeneruji-1o6-/spolecnost.aspx?c=A170406_151416_spolecnost_jup

Ve kterém paní psycholožka Jiřina Prekopová viní ženy z degenerace/neschopnosti mužů a nabádá je, aby svými muži manipulovali "omaminkováním" tedy použitím mateřské lásky, čímž by se mělo vše napravit.
Opravdu si nemyslím, že by to v dnešní době mohlo fungovat, navíc ženy potřebují mít v muži partnera a oporu a né jen další dítě za které by měli být navíc zodpovědné.
Ženy po mužích nechtějí nic víc, než jen to aby fungovali jako partneři nebo manželé, popřípadě otcové, což v překladu znamená, aby ženě pomáhali.
Mimochodem právě generace "omaminkovávačů" vychovala první generaci s vysokou rozvodovostí...
A jak je to možné? Podíváme-li se do historie, zjistíme, že od chvíle co matriarchální společnost přešla k patriarchální, se žena musela hodně snažit, aby vůbec byla uznána za plnohodnotnou bytost. První se měla jen starat o domácnost, děti a muže, muž měl hlavně zaopatřit rodinu, což jakž takž fungovalo. Když pak bylo rozpoznáno, že je žena schopná a výkonná, společnost na ni kladla čím dál větší nároky..., takže se o zaopatřování rodiny muž s ženou rozdělil, ale celá péče o domácnost zůstala jen na bedrách ženy. Ta se musela naučit zvládat dvakrát víc práce. Naopak muži dost často lenivěli a nechávali na ženách čím dál víc i ze svých zbylých povinností, až se žena v podstatě osamostatnila. K tomu všemu bohužel spoustu mužů žilo/žije v mylné představě, že coby hlava rodiny je ženě nadřazena a to je další problém, protože nikdo rozumný se nenechá buzerovat někým, kdo mu život neusnadňuje, ale naopak stěžuje. Žena velmi ráda vytváří teplo domova, když ji na to zbývá čas a je šťastná, to je tehdy, když je jí její muž oporou a ona nemusí plnit povinnosti za dva.
Krom toho problém degenerace mužů nezačal až v momentě, kdy rozvedené ženy sami vychovávaly své děti, jak tvrdí paní psycholožka. Logicky něco muselo způsobit, že si muži a ženy generace, kterou ještě vychovávali "omaminkovávači", přestali rozumět v partnerském/rodinném životě, což vedlo k masivní rozvodovosti. A co to bylo? Opět nároky, NÁROKY RODIČŮ, kteří k chlapečkům přistupovali stále stejně, ti měli vzor ve svých otcích. Jenže každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, takže i holčičky začaly být vedeny ke studiím a ambicióznosti. Aby nebyl prostor pro mužský alibismus: rodiče jsou matky a otcové, tedy ŽENY i MUŽI). Svět se přirozeně vyvíjí a když vývoj postupuje jen jednostranně a né oboustranně nastává problém. A neznamená to, že by se ženy nesnažily se svými muži vyjít a pomoct jim... jenže je velký problém pomoct vzpurnému egoistickému člověku se zažitým pocitem nadřazenosti, který navíc dosáhl věku dospělého jedince. Samozřejmě se tento problém nedotýká všech, buďme spravedliví, jsou muži a ženy moudří a né moc moudří, chybují obě strany a nikdo není dokonalý.
Dále si nemyslím, že by za vysokou rozvodovostí následné generace stál chybějící mužský vzor, ale spíš špatný mužský vzor.
Jako důkaz omylu teorie chybějícího mužského vzoru předkládám příklad: Kamarádka má muže, který vyrůstal v kompletní rodině, kde otec je omezený vulgární diktátor, který má vždy pravdu a matka jen tiše plní všechny své povinnosti a hlavně miluje svého muže a děti. Výsledek? Dva synové diktátorského typu, neochotní ke kompromisu, neschopni uznat svoji chybu a omluvit se...naprosto "ideální" materiál do dalšího rodinného života :-) Příkladů by bylo spoustu, ale jak jsem zmiňovala výše, netýká se to všech mužů a krom toho i z rozvedeného manželství vyrůstají muži schopní zakládat naprosto mírumilovně fungující rodiny, často naopak toho nejsou schopní muži vyrůstající v kompletních rodinnách. Takže rozdělit lidi podle toho jestli vyrůstali s mužským vzorem nebo bez něj je totální nesmysl, na schopnost být dobrým rodičem tato dispozice nemá žádný zásadní vliv.
A co se tím vším snažím říct? Řešení logicky není a nebude v tom, že jednomu život ulehčíte a druhému o to víc na povinnostech přidáte a ještě na něj naložíte veškerou zodpovědnost. Věci fungují dlouhodobě jen za předpokladu vyrovnanosti. Každý má předpoklady k něčemu, jde o to se tedy o povinnosti podělit a stejně tak i být schopný nést zodpovědnost sám za sebe. Přepracovaný tvor má totiž jen dvě možnosti a to buď to onemocnět vyčerpáním a následně umřít anebo si odlehčit...a to přesně udělali ti kteří se rozvedli, udělali tak svůj život snesitelným, když už nebyla jiná možnost....
V článku totiž paní psycholožka bagatelizuje i rozvody, má pocit, že se lidé nesnaží najít řešení a rozvádí se kvůli melichernostem...ten pocit nemám, ale co pro někoho může být na hranici pudu sebezáchovy, pro druhého možná může být prkotina.
Dále nabízí mužům post oběti, což se jim samosebou líbí víc než si přiznat své pochybení a něco s tím dělat... To vidím jako zásadní chybu, protože když nebudete dítě vézt k zodpovědnosti, vyroste vám z něj rozmazlený egoistický spratek, který je nepřizpůsobivý a vůbec nepřipouští možnost vlastní omylnosti a přesně to je ten případ "mužů zničených ženskou emancipací".
Navíc je vyložený alibismus házet vinu za chyby jednoho na druhého...krom toho ženy nemůžou nést všechnu tíhu světa donekonečna.
!!!Upozornění: Neberte tento příspěvek automaticky osobně!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 12. dubna 2017 v 0:09 | Reagovat

Jo, pred chvíľou som ten článok čítala a akosi ho neviem spracovať. Tá pani je dosť kontroverzná a ešte ma o svojej pravde nepresvedčila...

2 ocima-lilith ocima-lilith | 12. dubna 2017 v 0:21 | Reagovat

[1]: Těch co nepřesvědčila bude asi víc, ale kupodivu přesvědčila spoustu lidí, což mě docela překvapilo, i když by asi nemělo...asi problém se zodpovědností. Mám pocit, že trošku neobjektivně zamrzla ve svém dětství...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama