Hausmann x Lilith, kap. 1. -2.

14. dubna 2017 v 18:05 | Lilith |  Hausmannův mužský šovinismus x Lilith
Kapitola první - Typ fotbalista

Čtu si to po dlouhé době a už na začátku mám pocit, že je opravdu zbytečné to komentovat.
V této kapitole J.H. praví: "Jak známo, muži podnikaví, hraví nebo ti, kteří mají záliby a koníčky, jsou všeobecně přitažlivější než bezbarví ňoumové." a snaží se zde prokázat schizofrení jednání ženy při výběru partnera, ve smyslu, že ženy všeobecně dávají přednost mužům s časově náročným koníčkem, nejlépe sportovním (odtud typ fotbalista), který je díky dobré fyzické kondici přitažlivější než jiní muži, ale následně se snaží onoho nebožáka o tuto zálibu připravit nebo ji výrazně časově omezit. Což má podle J.H. pouze dvě možná východiska a to: záliby zanechat, čímž se však paradoxně onen muž stane pro svoji ženu nepřitažlivým, anebo v něm pokračovat a udělat si tak z manželky zlou nevraživou ženskou.

Ano, samosebou dáváme přednost zajímavým nebo aktivním mužům, ovšem že by byli všichni automaticky kvůli svému koníčku natolik vytíženi, aby neměli čas na svoji partnerku či rodinu je přehnané tvrzení, takoví muži jsou spíš výjimky. Možná J.H. pochybuje o schopnostech partnerské komunikace? Mezi seznámením a svatbou přece jen uplyne nějaká doba, během které mají partneři výbornou možnost se navzájem pořádně poznat, promluvit si o svých plánech do budoucna a určit si pravidla pro následné rodinné soužití. Mimo to i ženy mají své záliby, pro které potřebují svůj vlastní volný čas, takže kde je problém?
Jistě jsou muži a ženy rozumní a né moc rozumní, takže se buďto domluví nebo ne, ale těch co nejsou schopni se domluvit je spíš méně než více, tedy mám ten pocit.


Kapitola druhá - Jednotlivé komponenty sexu a typy mužů klasifikované podle nich

Podle J.H. se sex z hlediska mužů skládá ze tří hlavních komponent: Estetické, Dobyvatelské a Libidózní. Kde estetická stránka je jasná neb každý muž dá přednost typu žen, které ho přitahují, což prý bohužel okolnosti vždy neumožňují.

Libidózní typ zvaný "Sedlák" je muž bez dobyvatelských ambicí, který je spokojený s tím, co má doma a nemá potřebu to měnit. Mnohdy prý však bývá sám skrytým dobyvatelem a pokrytecky si namlouvá, že jím není. J.H. se domnívá, že v případě skrytých dobyvatelů se jedná o projev nedůvěry v sebe sama, nedostatku odhodlanosti překonat překážky spojené se sbalením nějaké nové ženské a vrozeného strachu z prohry.

Dobyvatelsko-objevitelský typ zvaný "Dobyvatel". Autor knihy s tímto typem evidentně velmi sympatizuje a nejspíš se s ním i ztotožňuje neb jej popsal s tak šťavnatou energií až z článku skoro odkapává sperma. Tudíž jsem se rozhodla vám tento popis zprostředkovat v původním autorově znění:
Dobyvatel výše zmíněnými jistotami opovrhuje. Do nekonečna opakovaným sexuálním stykem s jednou partnerkou by si připadal jako ten, co tvrdí, že nemá cenu jezdit nikam daleko na hory, když Krkonoše jsou tak krásné. On tvrdí, že Sněžka je pěkný kopec, ale nemusí celý život tisíckrát lézt jenom na něj. Na světě jsou stovky dalších, vyšších i nižších, dostupnějších i nedostupných štítů, které jsou pro něho stálou výzvou. Pro Dobyvatele je rozhodující drama a strategie lovu, rizika a nejistoty jsou pro něho kořením sexu. Prozkoumat neznámý terén pod dosud nenadzvednutou sukní je to, co jej v sexuální oblasti nejvíce zajímá. Poleze raději po shnilém hromosvodu za neznámou ochechulí, co do krásy či intelektu o mnoho zaostávající za jeho stálou partnerkou, se kterou by býval ve stejnou dobu mohl v klidu, kvalitně a hlavně zaručeně souložit, a přitom vůbec neví, jak to u řečené ochechule dopadne, či spíše ví, že na 80% to dopadne blbě. Tisíckrát se přesvědčil, že zkoumaný terén je prakticky všude stejný, a po tisící první se, puzen zřejmě geneticky zafixovanými rudimenty pravěkého lovce, rozeběhne za dalším neprozkoumaným objektem s myšlenkou: "Tohle ale bude určitě něco extra!" Přitom nepřestává mít rád svou stálou partnerku a vztah k ní žádný zálet neovlivní. Naopak, když se k ní zase vrátí, pochutná si na ní o to lépe. Nepřejedla se mu totiž. Přejíst se můžeme pouze jídlem, které konzumujeme stále a beze změny. Naopak, občerstven novým zážitkem, vrací se k ní s radostí a energií, které se Sedlák ve svém omšelém vztahu nikdy nedočká. A nakonec i sama Sedlákova manželka, přestože nahlas Dobyvatele odsuzuje, si v duchu říká: "To je, panečku, jinej mužskej, než ten můj pecivál!"

Závěr z autorova pera je taktéž velmi výživný, tedy si ho vychutnejte:
Závistivci obojího pohlaví nazývají Dobyvatele děvkařem, kurevníkem, nevěrným manželem, nezodpovědným člověkem atd. Nejvíce ale jeho chování odsuzují ženy, a to naprosto pokrytecky, protože většina z nich se stala někdy jeho obětí, i když slovo oběť se sem moc nehodí, neboť ji zajisté nic nebolelo a ve většině případů se k tomu dostala na pěknou večeři, výlet, koncert a Bůh ví, co všechno lovící Dobyvatel vymyslel. Proč ale ženy o Sedlácích pronášejí věty typu: "On ten její je takový ňouma, jak s nim může žit" nebo "Ten kluk, co jsem se s nim rozešla, byl hrozně hodnej, skoro až ťuňťa." Rozuměj - ťuňťa i ňouma je opakem děvkaře. Ideálem žen je tedy chlap, který zároveň není ani děvkař, ani ňouma, řečeno terminologií žen, ani Dobyvatel, ani Sedlák, řečeno terminologií naší. To je ovšem asi tak nelogický požadavek, jako třeba požadovat
po ideálním psovi, aby uměl pořádně kousat, a přitom byl bezzubý.

Sečteno a podtrženo, jak to vidím já:
Existují ženy a muži, kteří nemají potřebu podvádět své partnery, ať už proto že jejich sexuální apetit je velmi nízký nebo svého partnera natolik milují, že je myšlenka na nevěru ani nenapadne.

Pak jsou ženy a muži, jejichž libido je silnější nebo velmi silné, tedy myšlenky na sex s jinými muži či ženami mívají, ale neudělají to, protože buďto nechtějí svého partnera zradit/zranit nebo protože mají svědomí a uvědomují si, že by danou skutečnost nemuseli unést a celé by to mohlo skončit špatně. I v tomto případě se partneři mohlou velmi milovat nebo jen ctít.

Poslední skupinu mužů a žen bych nazvala sexuálnímy predátory. Jsou to lidé se silným libidem, kteří své touhy na sex s jinými partnery nedokážou potlačit a to i přes případ, že své vlastní partnery velmi milují.
Jeden takový je můj soused přes plot, často bývá na pracovních cestách, ženy dělí na šukatelné a méně šukatelné, přičemž šukatelnost jakékoliv ženy jakéhokoliv věku podle něj stoupá přímoúměrně s mírou jeho nadrženosti.

Nakonec této kapitoly bych ženy ráda upozornila na přiznanou realitu J.H.: To že vás mužský "balí", vůbec nemusí znamenat, že byste pro něj byla atraktivní, dost možná pro něj můžete být pouze neodolatelná svým neprozkoumaným klínem, navíc jen do doby než ho stihne prozkoumat...aneb ve stopách mého souseda, když je nadržený, jednou může být krásná kterákoliv...než ho z ní vytáhne.

Pány si dovolím upozornit na fakt, že pokud s vámi jde žena na rande, nedělá to kvůli večeři nebo divadlu, ale protože jste ji symatičtí a vidí ve vás potencionálního partnera. Výjimkou je žena sexuální predátor, které je jakkýkoliv kulturní program většinou ukradený úplně. To že ženu někam pozvete, by mělo být projevem vaší náklonosti, jakýsi tokací rituál během kterého ji ukazujete svůj zájem o ni, své schopnosti být dobrým společníkem a potencionálním rodičem. Jestli máte pocit, že si u žen večeří a lístkem do divadla kupujete její tělo k sexuálním hrádkám, tak to se naprosto mýlíte.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama