Do duše /Úvodem

11. dubna 2017 v 18:53 | Lilith |  Do duše..
Co jsem se narodila pozoruju svět kolem sebe, lidi, věci, jednotlivé zákonitosti, prostě všechno co je možné postřehnout. Informace pak třídím a vyhodnucuju je. I malý človíček velmi brzy pozná, co je dobré a co špatné, co by se dělat mělo a nemělo. Takže mu neunikne, že lidé dost často říkají něco jiného než dělají a že to není dobře. Jenže se jako malé dítě nemůžete postavit všem autoritám kolem sebe, takže vznikají první problémy aniž byste se o ně zasloužili. Moc dobře nejde upozornit rodiče, učitele nebo jiné dospěláky,na to že se chovají hloupě či nesprávně nebo že jen jednoduše nemají pravdu. Lidé kolem nás se různě kroutí a tím nutí i vás kroutit se podle jejich přesvědčení nebo spíš, jak jim to vyhovuje. V zápětí po vás však vyžadují férové chování a vy nevíte, co tedy máte nebo nemáte, musíte se začít rozhodovat, jestli jednat správně a očekávat potrestání anebo ve své podstatě špatně, ale bez újmy. Neustále jsme stavěni před dilema kterou cestou jít a přitom není na výběr žádná pořádně správná.
Morální systém upadá a svědomí se stává něčím, co by se dalo nazvat šafránem současné doby. Dělá se mi špatně z toho, jak málo co funguje, tak jak by mělo. Nespravedlnost se servíruje každodenně ve větším než snesitelném množství. Lidé jsou nemocní a taky přestávají fungovat. Ono nejednoho člověka vysílí, když nemá dlohodobě pevnou půdu pod nohama a začne si uvědomovat, že statní zřízení tu není proto, aby ho chránilo, ale spíš co nejúspěšněji podojilo, nejlépe tak, aby umřel v momentě, kdy by měl jít do důchodu, čímž by velmi pomohl ekonomice naší země. Trošku mi to připomíná knihu Farma zvířat od Orwella.
Sama jsem z toho všeho nemocná. Pořád musím něco řešit, nějaké problémy, lidi se čím dál víc přizpůsobují systému spletitých nepravostí čímž se aktivně podílejí na jeho vytváření, takže vzniká čím dál víc nových problémů. Pojídači antidepresiv se množí jak houby po dešti a stejně tak návštěvníci psychologů.
Lidé kteří si stále ještě drží morální hodnoty a snaží se podle nich žít, čím dál víc naráží... Politická vláda si svým zvláštním způsobem vychovala masu průměrných občanů, kterou velmi jednoduše ovládají pomocí (dez)informačních médií. Tyhle zpitomnělé občany pak štvou proti lidem, kteří si zachovali zdravý rozum a brání se seč mohou proti nadměrnému omezování svých občanských práv.
Nevím moc co s tím, nechci aby se náš svět jen hroutil a bohužel si nemyslím, že to sama dokážu zachránit, ale myslím, že by se mohlo podařit to zvrátit k lepšímu, kdyby si lidi pomáhali a snažili si navzájem otevřít oči. Ne násilím, urážkama a obviňováním, ale prakticky, vstřícným přístupem. Mám kamarádku, která lidi kolem sebe učí, že není dobré na hrubost reagovat hrubě, že se tím člověk sám snižuje na úroveň onoho hrubce. Má pravdu, hrubostí dosáhnete zase jen hrubosti, ale máme na výběr, můžeme svýcm slušným a vstřícným přístupem ovlivnit lidi, kteří ještě nejsou úplně zkažení, tak trochu je výchovně zahanbit sebou samým. Funguje to, tedy na mě to zapůsobilo. Nechci, aby to znělo naivně utopicky, ale i kdyby jen po troškách můžeme svět kolem sebe měnit k lepšímu. Tak neváhejte, budete to dělat pro sebe, popřípadě pro své děti, pokud nějaké máte nebo je plánujete. S lépe fungujícími lidmi, by bylo méně problémů a všem by se nám mohlo žít líp ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama